موسسه آموزش عالی گیل رستم آباد
وزارت علوم , تحقیقات و فناوری

کارگاه تخصصی" آموزش نرم افزار مِندِلی" پانزدهم مهرماه ازسوی دانشگاه گیل برگزار می شود

ارسال شده در تاریخ 1400/07/07 | توسط : مدیر سایت

❇️ مرکز آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه گیل با همکاری انجمن نورال دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار می‌نماید :

🔰کارگاه آموزش نرم افزار مِندِلی

🔸ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و علاقه مندان به مقاله نویسی حرفه ای. 

🕕 پنجشنبه 15 مهرماه ساعت 18 تا 20

ℹ️ کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام :

+989353924325

*************************

نرم افزار Mendeley یک نرم افزار مدیریت مراجع و شبکه‌های اجتماعی علمی است که به کاربران امکان پیدا کردن آخرین مقالات و تحقیقات علمی، همچنین مشارکت، اشتراک‌گذاری و سازماندهی آن با سایر افراد شبکه را ایجاد می‌کند، با استفاده از این نرم افزار می‌توان به راحتی  وبا سرعت، کار رفرنس دهی را انجام داد. نسخه‌های مختلف دسکتاپ نرم افزار Mendeley که با ویندوز، مک و لینوکس سازگاری دارد نیز وجود دارند.

نحوه کار با نرم افزار Mendeley

نرم افزار مندلی یک شبکه‌ی اجتماعی دانشگاهی و علمی است که برای سازمان دهی اسناد، مشارکت با دانشگاهیان و پیدا کردن تحقیقات تازه مورد استفاده قرار می‌گیرد، نرم افزار مندلی می‌تواند برای استخراج خودکار جزئیات از نسخه‌های دیجیتالی مقالات علمی به پایگاه داده‌ها استفاده شود همچنین امکان انتقال آنلاین استنادها و رفرنس‌ها از پایگاه‌هایی نظیر Science Direct, Googlescholar و… وجود دارد. در این نرم افزار می‌توان با داشتن گزینه‌ی Install Web Important به استنادها وخلاصه‌ی مقاله‌ها یا حتی یک مقاله کامل دسترسی پیدا کرد.

مزایای نرم افزار مندلی

یکی از مزایای مهم نرم افزار مندلی رایگان بودن آن است که با توجه به هزینه‌‌ی سایر برنامه‌ها سبب تمایز آن در بین رقبا شده است که در وب سایت رسمی نرم افزار مندلی به نشانی http:/www.mendeley.com قابل دریافت است. فضای رایگانی که شرکت Mendeley در اختیار کاربران قرار داده باعث همزمانی و همسان‌سازی بین دستگاه‌های متعدد پژوهشی شده است. از دیگر مزایای نرم افزار مندلی قابلیت همکاری با واژه پردازهای متنی مثل Latex است به علاوه با توجه به سرعت ایجاد استنادها، نرم افزار مندلی قابلیت نصب بر روی واژه پردازهایی مانندWord, Open Office را دارد که با سرعت بالایی این استنادها را ایجاد می‌کند.

مزیت عمده‌ی نرم افزار مندلی همکاری  و اشتراک‎‌گذاری پژوهش‌ها با کاربران دانشگاهی است، این شرکت با ایجاد شبکه‌ی اجتماعی از دانشگاهیان فرآیند تحقیق و پژوهش را به صورت مشارکتی انجام می‌دهد؛ همچنین با ایجاد گروه‌های خصوصی و عمومی  باعث گسترش تحقیقات و آشنایی با حوزه‌های جدید و علوم نو می‌شود.

نرم افزار مندلی با استخراج جزئیات استناد از فایل‌های PDF بدون ابرداده‎‌های جاسازی شده، استخراج ابر داده‌های جاسازی شده از فایل‌های PDF، استخراج DOIS(شناسه شئ دیجیتال) از فایل‌های PDF و استخراج PubmedIdS و ArxivIDs از فایل‌های PDF باعث برتری خود در بین سایر رقبا مثل EndNote, RefWork و Pepers شده‌است.

امکان فیلترینگ و برچسب‌گذاری منابع، خواندن، جستجوی کامل، حاشیه نویسی و مشخص کردن مقالات پژوهشی PDF نیز از قابلیت‌های کاربردی نرم افزار مندلی است